روغنکاری در آسانسور

شرکت آسانسور و پله برقی یاران

مقدمه
آسانسورها، چه از نوع باری آن که در کارخانه ها و فروشگاه های بزرگ از آنها استفاده می گردد و چه از نوع نفر بر ساختمانی که در ساختمان های مسکونی از آنها استفاده می گردد، دارای قسمت هایی هستند که به صورت مستمر به روانکاری نیاز دارند. از جمله مهمترین قسمت هایی از آسانسورها که به روانکار نیاز دارند، می توان به گیربکس ها و سیستم های هیدرولیک، ریل ها و سیم بکسل های آسانسورها اشاره نمود و لازم به ذکر است که در هر قسمتی از آسانسورها باید از روانکار مناسب برای همان قسمت استفاده شود و نباید تنها از یک روغن که به نام روغن آسانسور یا روغن سرویس آسانسور خریداری می شود برای تمام قسمت های آسانسورها استفاده گردد. در ادامه این مقاله در خصوص روانکارهای مصرفی در آسانسورها، توضیحات بیشتری ارائه می گردد.
روغنکاری در آسانسور
روغنکاری در آسانسور
راه اندازی یک آسانسور به‌نوعی مانند تعمیر و نگهداری خودرو است زیرا اجزای آسانسور بسیار متعدد بوده و برخی از این قطعات نیاز به رسیدگی دارند. مواد شیمیایی و روانکارهای مختلفی برای رفع مشکلات یا بهبود عملکرد آسانسور استفاده می‌شود. یکی از این مواد روغن است که در فشرده‌سازی هوا و در مکانیزم‌های آسانسور به کار گرفته می‌شود. چنانچه روغن به شکل صحیح استفاده شود، می تواند به ماندگاری بیشتر یک آسانسور کمک کند و بهبود کارایی را نیز داشته باشد. برای استفاده از روغن در آسانسور باید در ابتدا، نوع سیستم آسانسور و نوع قطعات مورد نظر مورد بررسی قرار گیرد. باید مطمئن شوید که نوع روغن استفاده شده مناسب نوع سیستم آسانسور شما است. تیغه‌ها و حلزونی ها در آسانسور طراحی شده‌اند تا با همدیگر کار کنند و حرکات را انجام دهند، به همین دلیل، جزء اساسی آسانسورها روغن است که یک لایه نازک روی این قطعات به شکل غلظتی قرار می‌دهد و سطح روان شده ثابت کننده ایجاد می‌کند. استفاده از روغن با کیفیت بالا می‌تواند به رفع اصطکاک بین قطعات آسانسور کمک کند و از آسیب به سطح آنها جلوگیری کند.
روغن مناسب آسانسور چه ویژگی هایی دارد؟
روغن مناسب آسانسور چه ویژگی هایی دارد؟
نوع روغن استفاده شده در آسانسور باید دارای ویژگی‌هایی مانند مقاومت به اکسیداسیون و پایداری حرارتی باشد. این روغن باید قابل تحمل در برابر دمای بالا و اشعه خورشید باشد تا به بهبود عملکرد آسانسور در فصل تابستان کمک کند. همچنین، روغن استفاده شده در آسانسور باید بدون ترکیبات شیمیایی ضرربار باشد و حاوی مواد افزودنی مثل آنتی‌افوم و آنتی‌کراک خود نباشد. همچنین، روغن سردکن، مناسب برای آسانسور نیست. روغن‌های غیر خورنده معمولاً برای آسانسورها به کار می‌روند. این روغن‌ها، واکنش خوبی به روانکاری دارند و مانع از سایش سطح می شوند. همچنین، این روغن‌ها دارای ویژگی‌هایی هستند که باعث کاهش اصطکاک و فرسایش در نقاط تماس قطعات شده و از کاهش عمر کاری آسانسور جلوگیری می‌کنند. به‌طورکلی ، استفاده از یک روغن با کیفیت برای آسانسورها که دارای ویژگی‌هایی مانند مقاومت به اکسیداسیون و پایداری حرارتی مناسب باشد، می تواند کمک به بهبود کیفیت و عملکرد عمومی آسانسور داشته باشد. در عین حال، همیشه لازم است که دستورالعمل های تأییدشده توسط تولیدکنندگان را درمورد نوع و مقدار روغن مورد استفاده را رعایت کرده و همچنین توصیه‌های مربوط به نگهداری منظم و تعمیرات دوره‌ای را اجرا کنید.
انواع روغنکاری آسانسور
انواع روغنکاری آسانسور
- روغنکاری گیربکس
اگر موتور و سیستم رانش و محرکه آسانسور از نوع گیربکس دار باشد، این گیربکس نیاز به روغن دنده یا روغن گیربکس مناسب خواهد داشت و اصطلاحا این نوع از آسانسورها را آسانسور کششی می نامند.
- روغنکاری هیدرولیک
اگر موتور و سیستم رانش آسانسور از نوع هیدرولیکی باشد این سیستم هیدرولیک و کل سیستم های هیدرولیک بکار گرفته شده در آسانسورها، نیاز به روغن صنعتی هیدرولیک مناسب دارند و اصطلاحا این نوع از آسانسورها را آسانسور هیدرولیکی می نامند.
- روغنکاری در سیم بگسل آسانسور
سیم بگسل های آسانسورها نیاز به روغن کاری مستمر با استفاده از روغن ویژه سیم بگسل آسانسور دارند.
- روغنکاری در ریل آسانسور ، زنجیر‌ها، اتصالات رولی و حلقه‌های اتصال غلتان و سایر قطعات
ریل های راهنما در آسانسورها نیاز به روان کاری مستمر با استفاده از روغن ویژه ریل راهنمای آسانسور دارند.
روغن دنده یا روغن گیربکس آسانسورها
روغن دنده یا روغن گیربکس آسانسورها
روغن دنده یا روغن گیربکس آسانسورهای کششی، یکی از پرمصرف ترین روغن‌های مصرفی در آسانسور ها است و می توان گفت کیفیت و دوام آنها در عملکرد آسانسورهای گیربکس دار نقش مهمی دارد. به دلیل برخی مزایای استفاده از موتور گیربکس دار بعنوان قوه محرکه و رانش آسانسور، استفاده از این مجموعه رانش در ایران هنوز هم متداول‌تر از سایر انواع سیستم های محرکه و رانش آسانسورها است و همزمان با توجه به قدرت گیربکس مورد نیاز برای هرنوع از آسانسور، مهم هست که به انتخاب روغن مناسب برای گیربکس آسانسور نیز توجه لازم مبذول گردد. اصلی‌ترین وظایف روغن دنده یا روغن گیربکس آسانسورها را می توان به شرح زیر بیان نمود:
• کاهش اصطکاک و سرو صدای ناشی از اصطکاک چرخدنده ها و قطعات متحرک گیربکس
• انتقال گرمای ناشی از تماس و اصطکاک قطعات در تماس با یکدیگر در گیربکس آسانسور
• پیشگیری از زنگ زدن اجزای داخل گیربکس آسانسور
• تعلیق ذرات فلزی حاصل از سایش چرخدنده ها و قطعات متحرک در تماس با یکدیگردر گیربکس
• کاهش مصرف انرژی
در زمان انتخاب روغن دنده مناسب برای گیربکس آسانسور، نوع چرخ‌ دنده‌ بکار گرفته شده در گیربکس آسانسور ها اهمیت دارد و به همین جهت در این قسمت توضیحاتی مختصری در مورد انواع چرخدنده ها ارائه می گردد.
گیربکس ها را از نقطه نظر سایز چرخ دنده های آنها بصورت کلی می توان به دو دسته تقسیم نمود:
1. گیربکس با چرخ‌دنده کوچک
2. گیربکس با چرخ دنده درشت و بزرگ
زمانیکه گیربکس آسانسور کوچک باشد، طبعا دارای چرخ ‌دنده‌های کوچک نیز خواهد بود و در این حالت توصیه می شود از روغنی استفاده شود که غلظت کمتری داشته باشد و استفاده از روغنی با غلظت کمتر در این نوع از گیربکس باعث می شود تا در مجموع عملکرد گیربکس بهتر باشد و زمانیکه گیربکس مربوط به یک آسانسور بزرگ باشد و آسانسور باید بار و فشار بیشتری را تحمل نماید، معمولا از چرخ دنده های بزرگتر و درشت تری درگیربکس آسانسور استفاده می شود و در این حالت توصیه می گردد از روغنی استفاده شود که غلظت بیشتری داشته باشد و کلا می توان گفت هرچه روغن دنده از غلظت بیشتری برخوردار باشد می تواند فشار بیشتری را تحمل نماید.
چطور می توان فهمید که زمان تعویض روغن دنده یا روغن گیربکس آسانسور فرا رسیده است؟
بهترین مرجع جهت مشخص نمودن زمان تعویض روغن گیربکس آسانسور، بروشور و اطلاعات فنی ارائه شده توسط سازنده آسانسور یا گیربکس آسانسور می باشد. اغلب سازندگان آسانسور زمان تعویض روغن گیربکس آسانسور را هر دو سال یکبار نسبت به زمان نصب اولیه و یا آخرین زمان تعویض روغن گیربکس بیان می نمایند، اما با توجه به شرایط آب و هوایی هر منطقه ایی این زمان می تواند متفاوت باشد. بر اساس تحقیقات میدانی انجام شده و تجارب بدست آمده، در صورتیکه دمای کارکرد گیربکس به 85 درجه سانتیگراد رسیده و گرد غبار در منطقه زیاد باشد توصیه می گردد روغن گیربکس آسانسور هر 20 ماه یک بار تعویض شود و در شرایط بدتر آب و هوایی، حتی ممکن است این زمان کوتاهتر هم بشود.
چه مواردی می تواند علامت نشان دهنده خرابی روغن دنده یا روغن گیربکس آسانسور باشد؟
برخی از مهمترین نشانه هایی که مشخص می نماید روغن گیربکس آسانسور دیگر از کیفیت لازم برخوردار نیست و نیاز به تعویض دارد عبارتند از:
• مشاهده مواد خمیری و لجنی شکل شدن در روغن
• مشاهده ذرات پودر شده در روغن که می تواند ناشی از سایش سطوح چرخ دنده های فلزی گیربکس باشد
• مشاهده کف در روغن که می تواند ناشی از نفوذ رطوبت هوا در روغن باشد
• استشمام بوی نامطبوع از روغن که می تواند ناشی از تخریب بیولوژیکی روغن باشد ل
ازم است مجددا بر این موضوع تاکید ‌گردد که تشخیص خرابی روغن گیربکس آسانسور باید توسط سرویسکار ماهر آسانسورو در طی سرویس‌های دوره ای آسانسور انجام ‌شود.
روغن دنده مناسب برای گیربکس آسانسور را چگونه می توان انتخاب نمود؟
در صورتیکه سیستم رانش و محرکه آسانسور از نوع موتور گیربکسی باشد، تشخیص بهترین روغن آسانسور مناسب برای گیربکس آن از روی پلاک نصب شده بر روی گیربکس آسانسور امکان پذیر است و اطلاعات درج شده روی این پلاک معمولا شامل ظرفیت و میزان روغن مورد نیاز برای آن است، همچنین ویسکوزیته روغن دنده مناسب نیز معمولا بر روی این پلاک ثبت شده است، بنابراین توصیه می شود برای انتخاب بهترین روغن گیربکس آسانسور به پلاک نصب شده روی این گیربکس توجه گردد و با کارشناسان شرکت سازنده گیربکس در این مورد مشورت گردد. روش دیگر برای انتخاب بهترین روغن دنده مناسب برای گیربکس آسانسور، مشورت با تعمیرکاران آسانسور و عمل نمودن به توصیه‌های تعمیرکاران و سرویسکاران آسانسور است، زیرا این افراد با تجربه ایی که دارند علاوه بر تعیین بهترین زمان برای تعویض روغن گیربکس آسانسور، بهترین برند روغن دنده را می توانند به شما پیشنهاد ‌دهند.
روغن هیدرولیک آسانسورها
روغن هیدرولیک آسانسورها
در نوع دیگری از آسانسورها که به آسانسور هیدرولیکی معروف هستند، به جای استفاده از موتور گیربکس، از جک های هیدرولیکی جهت سیستم رانش و محرکه آسانسور استفاده می گردد و مشابه تمام سیستم های هیدرولیکی، این سیستم نیز با استفاده از روغن هیدرولیک عمل می نماید. آسانسورهای هیدرولیکی از حدود سال 1950 میلادی به صنعت آسانسورسازی وارد شدند و در ابتدا کاربرد این آسانسورها محدود به جابجایی بار بود ولی به تدریج استفاده از این نوع آسانسورها با استقبال بیشتری از سوی مردم روبرو شده و بیشتر متداول گردیدند. آسانسور های هیدرولیکی مانند آسانسور های کششی دارای کابین، ریل راهنما، کفشک، ضربه گیر یا بافر و تعدادی قطعات مشابه دیگر هستند و در واقع فرق آنها با آسانسور های کششی در سیستم رانش یا محرکه آنهاست. در آسانسور های هیدرولیک، یک جک هیدرولیکی سیستم محرکه آسانسور را تشکیل می دهد که این جک با قدرت پمپاژ روغن توسط تجهیزی به نام پاور یونیت به حرکت در می آید.
چطور می توان فهمید که زمان تعویض روغن هیدرولیک آسانسور فرا رسیده است؟
بهترین مرجع جهت مشخص نمودن زمان تعویض روغن هیدرولیک آسانسور، بروشور و اطلاعات فنی ارائه شده توسط سازنده آسانسور یا سازنده سیستم هیدرولیک آسانسور می باشد. اغلب سازندگان آسانسور زمان تعویض روغن هیدرولیک آسانسور را در شرایط نرمال، هر دوسال یکبار از زمان نصب اولیه و یا آخرین زمان تعویض روغن آسانسور بیان می نمایند، اما با توجه به شرایط آب و هوایی هر منطقه ایی این زمان می تواند متفاوت باشد و در مناطقی که رطوبت هوا یا میزان گرد و غبار معلق در هوا زیاد باشد طول دوره تعویض روغن هیدرولیک کوتاه تر خواهد بود. بطور کلی می توان گفت، تغییر در وضعیت ظاهری روغن هیدرولیک، بعنوان مثال مشاهده ذرات معلق در روغن و یا تیره شدن یا مات شدن رنگ ظاهری آن، استشمام بوی نامطبوع از روغن، مشاهده تغییر در گرانروی یا ویسکوزیته روغن و یا کف کردن روغن از علائم خراب شدن روغن هیدرولیک می توانند باشند.
روغن مناسب برای سیستم هیدرولیک آسانسور را چگونه می توان انتخاب نمود؟
بهترین راه برای انتخاب روغن هیدرولیک مناسب برای سیستم هیدرولیک آسانسور، مشورت با تعمیرکاران آسانسور و عمل نمودن به توصیه‌های تعمیرکاران و سرویسکاران آسانسور است زیرا این افراد علاوه بر تعیین بهترین زمان برای تعویض روغن هیدرولیک آسانسور، می توانند مناسبترین روغن هیدرولیک آسانسور را به شما پیشنهاد ‌دهند. معمولا در سیستم هیدرولیک آسانسورهای هیدرولیک بسته به ظرفیت سانسور از روغن های هیدرولیک 46 یا 68 استفاده می گردد و بدلیل آنکه روغن هیدرولیک باید با مواد سازنده سیستم هیدرولیک سازگار باشد، لازم است پس از مشورت با شرکت سازنده سیستم هیدرولیک یا شرکت سازنده آسانسور، روغن هیدرولیک مناسب را انتخاب نمود و بعنوان مثال می توان از روغن های هیدرولیک زیر استفاده نمود:
• روغن هیدرولیک بتیس
• روغن بهران هیدرولیک
• روغن پارس هیدرولیک اتوماتیک
• روغن پارس بابک ویژه
بدلیل وجود حساسیت های مربوط به عملکرد ایمن آسانسورها، مجددا توصیه می گردد، انتخاب روغن و تشخیص خرابی روغن گیربکس آسانسور و یا روغن هیدرولیک آسانسور و تشخیص زمان تعویض این روغن ها توسط سرویسکار ماهر آسانسور و مثلا در طی سرویس‌های دوره ای آسانسور انجام ‌شود. سرویسکاران آسانسور علاوه بر مشاهدات چشمی وضعیت روغن می توانند جهت اطمینان بیشتر نمونه روغن گیربکس یا هیدرولیک را به یک آزمایشگاه معتبر تست روغن های صنعتی ارسال نمایند تا زمان درست تعویض روغن را با دقت بیشتری ارزیابی نمایند چرا که، هر دو حالت تعویض زود هنگام و تعویض دیر هنگام روغن می تواند باعث افزایش هزینه های آسانسور گردد.
روغن کاری سیم بکسل آسانسور
روغن کاری سیم بکسل آسانسور
روغن کاری سیم بکسل آسانسور یکی از موارد بسیار مهم نگهداری آسانسور است که باید بصورت مرتب و منظم و در زمان مناسب انجام شود. روغن‌کاری را برای کاهش اصطکاک و جلوگیری از خوردگی و فرسایش زودهنگام قطعات توصیه میشود. روغن کاری موجب کاهش اصطکاک بین قطعات متحرک آسانسور می شود، و از خوردگی و فرسایش زودهنگام آنها جلوگیری می کند. همچنین با روان کار شدن قطعات صدای اضافی حین کار آسانسور از بین می رود. انتخاب زمان مناسب برای انجام روغن کاری از اهمیت بسزایی برخوردار است. از یک سو روغن کاری باید قبل از فرسوده شدن و خرابی قطعات بکار گرفته شود، و از سوی دیگر انجام بیش از حد آن موجب هدر رفتن روغن و اتلاف منابع می گردد. در این مقاله به طور مفصل به بررسی بهترین زمان برای روغن کاری سیم بکسل آسانسور می پردازیم. دلایل روانکاری یا روغن کاری سیم بکسل آسانسور سیم بکسل‌های آسانسور که معمولاً بر روی درام‌ها یا در شیار فلکه‌ها خم می‌شوند، مانند هر قطعه فلزی دیگر فرسوده می‌شوند، بنابراین می‌بایست سیم بکسل را مانند هر قطعه مکانیکی دیگری روغن کاری نمود. روانکاری یا روغن کاری سیم بکسل آسانسور هم از جنبه ایمنی و هم از جنبه اقتصادی لازم و ضروریست.
جنبه ایمنی
از آنجا که سیم بکسل‌ها در تجهیزاتی مانند جرثقیل‌ها، آسانسورها، تاور کرین‌ها و بالابرها کاربرد فراوان دارد، اغلب یک قطعه اساسی در بالا بردن، بکسل کردن، کشیدن، متوقف کردن و یا عملیات مشابه هستند و چنانچه در حین استفاده پاره ‌شوند، می‌تواند باعث صدمات شدید مالی و جانی یا مرگ شوند. لذا نگهداری آن دارای اهمیت بسیار زیادی است که در صورت عدم نگهداری صحیح باعث بروز خسارات جبران ناپذیری می‌شود.
جنبه اقتصادی
با پیشرفت تکنولوژی، روز به روز بر ظرفیت حمل بار آسانسورها و سرعت آنها افزوده می‌شود. این در حالیست که قطر فلکه اصلی موتورها و و در نتیجه آن قطر سیم بکسل‌ها که تابعی از قطر فلکه موتور است، بدلیل کوچک شدن ابعاد موتورهای الکتریکی، کاهش یافته است. مجموع این عوامل(افزایش بار، افزایش سرعت حرکت سیم بکسل، کاهش قطر فلکه موتور و کاهش قطر سیم بکسل) سبب افزایش فشار وارد بر سیم بکسل در شیار فلکه می شود. مطابق بررسی‌های بعمل آمده، عمر مفید طناب‌های فولادی که به خوبی نگهداری و روغنکاری می‌شوند، 80% بیشتر از طناب‌های فولادی خواهد بود که خشک تحت بار عمل می‌کنند و روغنکاری نمی‌شوند. بنابراین با روغن کاری سیم بکسل آسانسور به صورت صحیح و منظم می‌توان عمر طناب فولادی را چندین بار افزایش داد و در هزینه‌های نگهداری(شامل هزینه‌های نیروی انسانی، هزینه توقف و از کار افتادگی سیستم و هزینه‌های سرمایه‌ای) صرفه جویی نمود. در حالت کلی توصیه می‌شود سیم بکسل آسانسورهای با ترافیک بالا سالی یک‌ بار و آسانسورهای کم ترافیک هر ۲۵۰ هزار استارت یک‌ بار روغن‌کاری شوند تا عمر مفید آن افزایش یابد. روغن کاری سیم بکسل آسانسور، به منظور محافظت از طناب فولادی در برابر زنگ زدگی، خوردگی و نیز کاهش اصطکاک و محافظت در برابر ساییدگی بین سیم‌ها و رشته‌های آن، در جریان تولید است. از یکسو هسته فیبری طناب فولادی به علت اهمیت نقش آن از روغن اشباع می‌شود و روان کننده را جذب می‌نماید و به عنوان یک مخزن برای روانکاری طولانی مدت در حین کار عمل می‌کند. از سوی دیگر تمامی سیم‌های تشکیل دهنده هر رشته و همچنین کلیه رشته‌های تشکیل دهنده سیم بکسل در طی بافت به روغن مناسب آغشته می‌شود و با روغن پوشش می‌شود. نوع و شیوه روغنکاری با توجه جنس مفتول، کاربرد سیم بکسل و خصوصیات و شرایط محل استفاده از آن متفاوت خواهد بود. اگر طناب فولادی دارای هسته فولادی باشد، روان کننده(روغن یا گریس) طی فرآیند تولید پیش از بافت سیم‌ها پمپ می‌شود تا امکان پوشش کامل تمام سیم‌ها را فراهم نماید. به مرور زمان و در طول کارکرد سیم بکسل، روان کننده اولیه کارخانه در اثر بارگذاری، خم شدن و کشیده شدن سیم بکسل، کاهش می‌یابد و رفته رفته روغن اولیه مصرف می‌شود. فیبر هسته به مرور زمان به دلیل تبخیر ناشی از گرمای حاصل از اصطکاک، خشک می‌شود و اغلب رطوبت را جذب می‌کند. لذا بازدید و روغن کاری مجدد، به موقع و منظم سیم بکسل آسانسور ضروری خواهد بود. در طی عمر مفید سیم بکسل، روغنکاری آن باید در فواصل زمانی معین انجام شود تا با جایگزینی روغن از دست رفته در اثر کارکرد، حداکثر محافظت دربرابر زنگ زدگی و سایش درونی به عمل آید. روغن کاری سیم بکسل آسانسور بهتر است در محلی صورت گیرد که رشته‌ها کمی از هم باز می‌شوند، مثل هنگامی که سیم بکسل از روی فلکه عبور می‌کند یا روی درام پیچیده می‌شود. در اینصورت روغن بهتر جذب می‌شود. روغنی که برای روغنکاری طناب فولادی مورد استفاده قرار می‌گیرد باید به راحتی در سیم بکسل نفوذ نموده، قسمت‌های داخلی و سطح خارجی آن را بپوشاند، با آب شسته نشود و در برابر رطوبت و زنگ زدگی از آن محافظت نماید.
زمانبندی روغن کاری سیم بکسل آسانسور بر اساس توصیه سازنده
زمانبندی روغن کاری سیم بکسل آسانسور باید دقیقا بر اساس دستورالعمل ارائه شده توسط شرکت سازنده صورت گیرد. سازندگان آسانسور معمولا بر اساس آزمایشات و بررسیهای فنی و مهندسی خود برنامه زمانبندی مشخصی برای انجام روغن کاری ارائه می دهند. برای مثال ممکن است پیشنهاد کنند، روغن کاری هر 3 ماه یکبار یا برحسب تعداد ساعات کارکرد مانند هر 1000 ساعت یکبار صورت پذیرد. بسیاری از سازندگان همچنین نوع روغن مصرفی را نیز مشخص می کنند. رعایت دقیق برنامه زمانبندی ارائه شده موجب می شود، روغن کاری نه زودتر و نه دیرتر از زمان مناسب انجام شود و عمر مفید آسانسور حفظ گردد. لذا پیروی از دستورالعمل سازنده اهمیت زیادی دارد.
نشانه های نیاز به روغن کاری زودهنگام سیم بکسل آسانسور
علیرغم اهمیت پیروی از برنامه زمانبندی ارائه شده توسط سازنده آسانسور برای روغن کاری گاهی اوقات نشانه هایی مبنی بر نیاز زودهنگام به روغن کاری ظاهر می شود که نادیده گرفتن آنها می تواند باعث خرابی زودرس قطعات گردد. از جمله مهمترین این نشانه ها می توان به شنیدن صداهای غیرعادی از آسانسور حین حرکت اشاره کرد. صداهایی مانند جیغ، غرش یا اصطکاک شدید نشانه ای از کمبود روانکاری است. همچنین ارتعاش شدید یا لرزش غیرمعمول در هنگام شتاب گرفتن یا کاهش سرعت می تواند به علت افزایش اصطکاک باشد. توقفهای ناگهانی و غیرمنتظره آسانسور نیز گاهی ناشی از مشکل در سیستم روانکاری است. در این موارد عدم توجه به نشانه ها و عدم انجام به موقع روغن کاری می تواند باعث خسارات جبران ناپذیری شود. لذا توصیه می شود در صورت مشاهده این علائم زودتر از زمان برنامه ریزی شده نسبت به روغن کاری اقدام نمود. البته پس از انجام روغن کاری زودهنگام باید مجددا برنامه زمانبندی از پیش تعیین شده را از سر گرفت و در زمانهای پیش بینی شده آن را تکرار نمود.
آموزش روش صحیح روغن کاری
روغن کاری سیم بکسل آسانسور توسط کاربر نیازمند آموزش و آگاهی از نکات فنی و ایمنی است. انجام نادرست یا ناقص این کار می تواند منجر به بروز مشکلات جدی در عملکرد و کارکرد آسانسور شود. لذا آشنایی کاربران با روش صحیح روغن کاری از اهمیت بالایی برخوردار است. برای انجام صحیح روغن کاری سیم بکسل آسانسور توسط کاربر، نکات زیر باید آموزش داده شود: · ابتدا باید نوع روغن توصیه شده توسط سازنده تهیه گردد. از روغن‌های نامرغوب استفاده نشود. · مقدار روغن مصرفی بر اساس دستورالعمل‌های فنی سازنده محاسبه و رعایت گردد. · قبل از روغن‌کاری سیم بکسل باید کاملا تمیز و عاری از گرد و غبار باشد. · روغن به آرامی و به میزان کافی بر روی سیم بکسل پاشیده شود، تا کل سطح آن را بپوشاند. · پس از روغن‌کاری سیم بکسل چندین بار بالا و پایین رفته و مازاد روغن جمع‌آوری شود. · سپس آسانسور راه‌اندازی شده و چندین بار حرکت داده شود، تا روغن به طور یکنواخت پخش گردد. رعایت این نکات و انجام صحیح روغن‌کاری موجب افزایش عمر مفید آسانسور می‌شود.
روغنکاری ریل راهنمای آسانسور ها
روغنکاری ریل راهنمای آسانسور ها
ریل راهنمای آسانسورها نقش ویژه ایی در هدایت کابین آسانسور و متعادل کردن آن دارد و برای حرکت نرم و بی صدا و بی لرزش آسانسور لازم است ریل راهنما به طور مرتب روغنکاری گردد. از آنجا که یکی از مهم ترین انتظارات استفاده کنندگان از آسانسور، حرکت نرم و بدون و صدا و تکان آسانسور است، روغنکاری ریل راهنمای آسانسور یکی از مهمترین عواملی است که منجر به عملکرد بهتر و همچنین کاهش خوردگی و سایش قطعات در تماس با ریل آسانسور می گردد.
مهم ترین وظیفه روغن های ریل :
• کاهش مصرف انرژی
• انتقال حرارت
• پاک کنندگی و تعلیق ذرات حاصل از سایش
• کاهش تکان های آسانسور در حین حرکت
• بهبود عملکرد ریل آسانسور و نتیجه افزایش کارکرد هماهنگ اجزای مکانیکی آسانسور
• به حداقل رساندن صدای آزار دهنده ناشی از اصطکاک کفشک های کابین با ریل آسانسور در حین حرکت آسانسور
• کاهش اصطکاک بین کفشک های کابین و ریل و در نتیجه به حداقل رساندن صدای آزار دهنده ناشی از اصطکاک کفشک های کابین با ریل آسانسور در حین حرکت آسانسور و کاهش ساییدگی کفشک های کابین آسانسور و افزایش عمر این قطعات
• کاهش جذب گرد و خاک و مواد آلوده کننده توسط لقمه های ترمز اضطراری آسانسور
• کاهش انرژی مصرفی موتور آسانسور بدلیل کاهش اصطکاک کابین با ریل ها
یکی از وسایل جانبی و ضروری در آسانسور ها، دستگاه روغندان ریل آسانســـور است که بر روی کابین آسانسور نصب می شود. نمدهای دستگاه روغندان آسانسور با حرکت روی ریل های راهنمای آسانسور، بصورت مستمر باعــث روغنکاری آنـها شده و در نتیجه باعث روان شدن حرکت کابین آسانسور می گردد به همین دلیل است که معمولا سرویسکار آسانسور، هنگام سرویس آسانسور، روغندان آسانسور را هم بازدید می نماید. نتایج یک بررسی به عمل آمده بر روی 500 دستگاه آسانسور در یک دوره 2 ساله نشان داده است پس از نصب دستگاه روغندان بر روی آسانسور¬ها و انجام مداوم عملیات روغنکاری ریل ها، خرابی¬ های آن¬ها به نسبت گذشته که دستگاه روغندان بر روی آسانسور نصب نبوده است، تا 15 % کاهش داشته یافته است.
چه روغنی برای روغنکاری ریل آسانسور مناسب است؟
بهترین روغن توصیه شده برای روغنکاری ریل آسانسور، روغن نمره 10 است زیرا این نوع از روغن غلظت و ویسکوزیته پایینی دارد و در نتیجه بصورت خودکار روغن به راحتی از محفظه روغندان به روی ریل آسانسور منتقل می شود. از مهمترین مشخصات مطرح در مورد روغن مخصوص ریل آسانسور می توان به قابلیت روانکاری یکنواخت این روغن در سرما و گرما اشاره نمود (بطوریکه دمای محیط تاثیر منفی بر عملکرد این روغن نداشته باشد) و اینکه این روغن نباید بوی نا مطلوبی داشته باشد. همچنین این روغن باید ویسکوزیته مناسبی داشته باشد تا به راحتی از محفظه روغندان آسانسور به سمت ریل ها جاری شود.
آیا می توان از روغن های ضایعاتی و یا روغن سوخته و یا گازوییل به جای روغن مخصوص روانکاری ریل آسانسور استفاده نمود؟
کارشناسان صنعت آسانسور توصیه می نمایند، به هیچ وجه از روغن های ضایعاتی و یا روغن سوخته و یا گازوییل به جای روغن مخصوص روانکاری ریل آسانسور استفاده نگردد زیرا هر چند این قبیل روغنها یا گازوییل به لحاظ قیمتی، ارزان تر هستند ولی روغن های ضایعاتی علاوه بر اینکه بوی بسیار نامطلوبی دارند، آلوده به مواد لجنی اسیدی و چسبنده ناشی از تخریب و فساد روغن کار کرده هستند که این اسیدی بودن روغن در طول زمان، باعث تخریب تدریجی سطح ریل آسانسور می گردد و از طرف دیگر، این لجن ها چسبنده هستند و با چسبیدن به سطح ریل ها باعث ایجاد سطحی ناهموار بر روی ریل راهنمای آسانسور می گردند و این سطح ناهموار می تواند باعث ایجاد تکان در کابین آسانسور شود، همچنین حالت چسبندگی مواد لجنی مذکور باعث انسداد مسیر روغتکاری از محفظه روغن به سمت ریل ها و مختل شدن عملیات روانکاری ریل راهنمای آسانسور می گردند. استفاده از گازوییل نیز علاوه بر ایجاد بوی آزار دهنده می تواند خطر آتش سوزی در آسانسور را بشدت افزایش دهد.
چند وقت یکبار لازم است روغن ریل راهنمای آسانسور شارژ گردد؟
در صورتیکه آسانسور مجهز به دستگاه روغندان ریل راهنمای آسانسور باشد، توصیه می گردد، در طی هر نوبت از سرویس آسانسور، سطح روغن درون این دستگاه توسط سرویسکار آسانسور چک شده و در صورت لزوم نسبت به تعویض یا شارژ روغن مذکور اقدام شود.
چه روغنی برای روغنکاری ریل آسانسور مناسب است؟
جمع بندی
انجام عملیات روغنکاری و روانکاری صحیح، اصولی و منظم اجزای مختلف یک آسانسور، نه تنها موجب حرکت نرم و آرام و بی¬ صدای آسانسور می شود، بلکه وضعیت ایمنی آسانسور را هم بهبود بخشیده و از طرف دیگر استهلاک آسانسور و در نتیجه هزینه ¬های سرویس و نگهداری آسانسورها را کاهش خواهد داد. با توجه به توضیحات فوق مشاهده می گردد که فقط یک روغن به اسم روغن آسانسور یا روغن سرویس آسانسور وجود ندارد که برای روغنکاری تمام تجهیزات آسانسور مناسب باشد و از آنجا که انتخاب نوع روانکار مناسب برای هر قسمت از آسانسور از اهمیت ویژه¬ای برخوردار است، کارشناسان واحد فروش شرکت بازرگانی رجال جهت ارائه خدمات مشاوره در انتخاب بهترین روانکار با بهترین قیمت ها و تامین روانکارهای مناسب، همواره در خدمت شما هستند. به طور کلی در این مقاله سعی کردیم تا به روغن ریل آسانسور ، روغن مناسب برای ریل آسانسور و روغن مخصوص ریل آسانسور و روغن کاری ریل آسانسور و همچنین دستگاه دستگاه قیمت روغن ریل آسانسو بپردازیم.میتوانید در رابطه با روغن هیدرولیک آسانسور یکی از بهترین روغن های مخصوص سیم بکسل آسانسوراست و یکی از برترین برند های حال حاضر بازار ایران است هر کدام از روغن اسانسور ، برتری‌های خاص خود را دارند که با توجه به اولویت‌هایتان، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. روغن کاری همواره بر اساس زمانبندی توصیه شده توسط سازنده عمل شود مگر در مواقعی که نشانه هایی از نیاز زودهنگام به روغن کاری مشاهده می شود. با انتخاب زمان مناسب برای روغن کاری آسانسور هزینه های تعمیر و نگهداری را کاهش و عمر مفید آسانسور خود را افزایش دهید.