راهکاری عدم توقف آسانسور بین طبقات

شرکت آسانسور و پله برقی یاران

مقدمه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید می توانید با یک ترفند از شر توقف های آسانسور به هنگام حرکت به سمت طبقه مورد نظر خود خلاص شوید. گاهی اوقات بخصوص زمانی که با عجله می خواهید به طبقه مورد نظر برسید توقف های آسانسور بسیار کلافه کننده است بخصوص در ساختمان های بلند مرتبه و مراکز اداری-تجاری پر ترافیک. با ما همراه باشید تا با یک ترفند ساده به شما بگوییم که چگونه با آسانسور بدون توقف به طبقه مورد نظر برویم؟

راهکاری عدم توقف بین طبقات


راهکاری عدم توقف بین طبقات
شاید برای شما هم پیش اومده باشه که عجله داشتید و می‌خواستید سوار بر آسانسور به طبقه های بالای یک ساختمان بروید و در طول مسیر توقفی نداشته باشید .
فرض کنیم شما در طبقه اول یک ساختمان هستید وقراراست در طبقه ی دهم جلسه داشته باشید.سوار آسانسورمی شوید اما نمی خواهید هیچ گونه توقفی داشته باشید ، چون درغیراین صورت به موقع به جلسه نمی رسید .با این روش ها می توانید سریع تر به طبقه ی دلخواه خود برسید.

روش اول: استفاده از کد دکمه ها و روش های دیگر

دکمه ی طبقه ی مورد نظر را فشار دهید و نگه دارید . در برخی از آسانسورها تنها فشار دادن دکمه ی طبقه و نگه داشتن آن کافی است . شما باید تا رسیدن به طبقه ی مورد نظر انگشت خود را روی دکمه نگه دارید.
از دکمه بسته شدن درب استفاده کنید .
وقتی سوار آسانسور شدید دکمه ی ((بستن درب)) را فشار دهید.این دکمه به وسیله دومثلث با راس های روبروی هم نشان داده می شود. همان طور که دکمه ی بسته شدن درب را نگه داشته اید ، دکمه ی طبقه مورد نظر را فشار دهید . دربرخی از آسانسورها استفاده همزمان این دو دکمه آسانسور را تبدیل به یک آسانسور سریع السیر می کند. این روش اغلب برای آسانسورهای Desert,Otis و Dover کارایی دارد. توجه کنید که بعضی اوقات دکمه بستن درب فقط حکم یک قرص آرام بخش برای افراد کم حوصله و عجول را دارد و واقعی نیست پس در این صورت این روش عمل نخواهد کرد.
دکمه روشن طبقات دیگر را کنسل کنید .
در برخی ازآسانسورها می توانید دکمه طبقاتی که قبلا فشار داده شده کنسل کنید. البته اگر مردم ببینند شما این کار را می کنید ناراحت می شوند یا ممکن است دکمه طبقه ی خودرا دوباره فشار دهند .ساده ترین روش این است که دکمه را دوبارفشار دهید که برروی آسانسورهای Mitsubishi Electric کار می کند. در برندهای دیگر مثل Fujitec باید دکمه را 5 بار فشار دهید و تا عمل کند.روش دیگر این است که دکمه ی باز ((باز شدن درب)) را فشار دهید و نگه دارید و همزمان دکمه ی طبقه مورد نظر را دوبار فشار دهید.
از پای خود استفاده کنید.
برخی از مردم پیشنهاد می کنند که با استفاده از پا ، از باز شدن درب جلوگیری کنید . پای خود را در مرکز درب آسانسور بگذارید و لبه های درب را بپوشانید.اصولا کفش باید از باز شدن درب در طبقات دیگر جلوگیری کند. از مدیر ساختمان سوال کنید اگر با مدیر ساختمان راحت و خودمانی هستید، شاید بتوانید کد محرمانه ی آسانسور را از زیر زبان او بیرون بکشید،البته باید قول بدهید که از آن سو استفاده نکنید .

روش دوم:استفاده از شاه کلید

درخواست یک کلید زاپاس از شاه کلید بدهید .

کلید زاپاس آسانسور
با استفاده از شاه کلید می توانید سریع السیر به طبقه دلخواه خود برسید. مدیر ساختمان باید این کلید راداشته باشد و اگر با او راحت هستید ، میتوانید از اوبخواهید یک زاپاس به شما بدهد.
از دوستان آتش نشان خود درخواست کلید کنید .
آتش نشان ها شاه کلیدهایی دارند که به بیشتر آسانسورها می خورد ،چون درمواقع اضطراری به آن ها نیاز دارند. اگردوست یا آشنای آتش نشان دارید می توانید او را راضی کنید یک زاپاس از کلید آسانسور به شما بدهد.اما باید توجه داشته باشید که دوست آتش نشان شما تمایلی به دادن کلید نخواهد داشت .دادن کلید به افراد عادی می تواند خطر ناک و حتی غیر قانونی باشد.
قبل از درخواست کلید بررسی کنید و ببینید داشتن کلید در متطقه ی شما قانونی است یا خیر.
از کلید استفاده کنید.

آنش نشانی برای باز کردن درب آسانسور
برای استفاده از کلید پس از این که سوار آسانسور شدید آن را در سوراخ کلید فرو کنید . کلید را در همان جا بگذارید و در نیاورید.دکمه ی طبقه ی مورد نظر را فشار دهید تا به صورت سریع السیر به آن جا برسید .

ملاحظات

• به خاطر داشته باشید که این ترفندها روی همه ی آسانسورها جواب نمی دهد و برخی می گویند که این کدها اصلا کار نمی کند .
• از این ترفند ها خیلی کم استفاده کنید ، مخصوصا در ساختمان های اداری بزرگ چون معمولا در این مکان ها افراد
• دیگرهم مثل شما کارهای مهمی دارند که باید به موقع انجام دهند ، بنابراین باید اجازه دهید آن ها هم از آسانسور استفاده کنند.