سرویس و نگهداری آسانسور

شرکت آسانسور و پله برقی یاران

مقدمه
سرویس آسانسور و سرویس نگهداری آسانسور در برگیرنده ی موارد متعددی می گردد. یه صورت کلی سرویس به معنی بازدید و بررسی قطعاتی که روی آسانسور نصب شده و نظارت مستمر توسط یک کارشناس با تجربه روی آسانسور های فعال. وقتی به طور گسترده تر به این موضوع نگاه می کنیم در می یابیم که هیچ سیستمی در دنیا وجود ندارد که برای سالم ماندن و درست کار کردن نیاز به سرویس و نگهداری نداشته باشد. مخصوصا سیستم هایی که سلامت آنها نقش مهمی در ایمنی و و حفظ جان افراد دارد. این قبیل سیستم هایی که بروز خرابی در آنها باعث بروز حوادث جانی و مالی می گردد باید به صورت دائم عرض یابی گردند. موضوع سرویس درست و نگهداری اصولی آسانسور همانند نصب از درجه اهمیت بالا برخوردار می باشد از همین رو هر آسانسور باید حداقل ماهی یک بار توسط افرادی که در این حیطه متخصص هستند سرویس گردد.
سرویس و نگهداری آسانسور
سرویس و نگهداری آسانسور
سرویس و نگهداری آسانسور به طور کلی در سه مرحله انجام می شود؛
1. سرویس و نگهداری آسانسور قبل از نصب
2. سرویس و نگهداری آسانسور به هنگام نصب
3. و در نهایت سرویس و نگهداری پس از نصب آسانسور که هر کدام از این مراحل نیز خود به موارد مختلف تقسیم می شوند. سرویس و نگهداری قبل از نصب مربوط به عملیات طراحی چاه و موتورخانه آسانسور، احداث چاه برای آسانسور، مقاوم سازی دیواره ها و کف و سقف چاه می باشد. مرحله دوم یعنی سرویس و نگهداری آسانسور به هنگام نصب نیز شامل مواردی از قبیل؛ دقت به هنگام نصب، سپردن کار به دست افراد متخصص، رعایت نکات ایمنی مربوط به آسانسور و همچنین استفاده از مواد و قطعات درجه یک و با کیفیت می باشد. اما محل بحث ما مرحله سوم یعنی سرویس و نگهداری پس از نصب آسانسور می باشد که از اهمیت بالایی نیز برخوردار است، زیرا دو مرحله قبل حتما توسط افراد متخصص و مهندسین این رشته انجام می شود اما پس از نصب افراد گمان می کنند تا زمانیکه آسانسور خراب نشده است نیاز به سرویس توسط متخصص نیست، و همین امر باعث بروز مشکلات اساسی می شود. نگهداری آسانسور پس از نصب نیز شامل موارد زیر است:
. بازرسی آسانسور؛ بازرسی یعنی چک کردن قطعات ظاهری آسانسور و نحوه عملکرد آن، مثلا بررسی دکمه ها، چراغ، تابلو نشان دهنده طبقات و از این قبیل موارد.
. سرویس آسانسور؛ سرویس نیز شامل بررسی قطعات آسانسور است اما اینبار بررسی تمام قطعات آسانسور توسط فرد متخصص که با عنوان سرویس کار فعالیت می کند.
. تعمیرات پیشگیرانه؛ این تعمیرات همانطور که از نام آن پیداست برای پیشگیری از خرابی قطعات انجام می شود، در زمانی که سرویسکار متوجه تغییر در عملکرد قطعه ای شود برای پیشگیری از خرابی، آن را تعمیر می کند.
. تعمیرات خرابی؛ زمانی که قطعه ای از آسانسور خراب شده و باعث وارد شدن خلل در کار آسانسور می شود باید آن را تعمیر یا تعویض کنند. آسانسور وسیله ای است با قطعات مکانیکی و الکترونیکی متعدد که هر کدام از این قطعات به تنهایی می تواند جان استفاده کنندگان خود را به خطر بیندازد. آسانسور برای کارایی بهتر و رسیدن به عمر مفید خود نیاز به یک تیم سرویس دهنده متخصص دارد که با سرویس و نگهداری دوره ای (ماهانه ) طبق چک لیست خود، آن را در حالت ایمن نگاه دارند. تمرکز این شرکت بر ارتقاء روز افزون کیفیت سرویس و نگهداری و تعمیر و نگهداری آسانسور همچنین کاهش تعرفه های این نوع خدمات می باشد.
شرح خدمات بشرح زیر می باشد:
• تهيه شناسنامه و مشخصات اجزاء آسانسورها
• بازديد و كنترل ايمني و عملكرد آسانسور يكبار در ماه طبق چك ليست های مربوطه
• سرويس و نظافت آسانسورها و رگلاژ دربها در صورت لزوم يكبار در ماه
• بازديد دوره اي كارشناسان مكانيك هر سه ماه يكبار طبق چك ليست های مربوطه
• بازديد دوره اي كارشناسان الكترونيك هر سه ماه يكبار طبق چك ليست های مربوطه
• بيمه مسئوليت مدني يكساله آسانسورها در قبال استفاده كنندگان و تعمير كاران آسانسور
• تامين قطعات يدكي از كارخانه سازنده رفع خرابی احتمالی در روزهای عادی و ساعات اداری از ساعت (۸ الی ۲۲) و اعزام کارشناس حداکثر ۳ ساعت بعد از اعلام خرابی
چرا سرویس آسانسور مهم است؟
چرا سرویس آسانسور مهم است؟
یکی از مهم ترین و واجب ترین تجهیزات ساختمانی ، مخصوصا در ساختمان های چند طبقه ، وجود آسانسور است و برای بهبود عملکرد آن ضرورت سرویس و نگهداری آسانسور مهم است. آسانسور ها هم مانند تمام وسایل و تجهیزات مورد استفاده در زندگی،در صورت عدم رسیدگی و نگهداری مناسب و دقیق ، علاوه بر اینکه طول عمر و ماندگاری کوتاهتری پیدا خواهد کرد. بلکه ،کیفیت و عملکرد مناسب خود را نیز نسبت به روز های ابتدایی نصب ،از دست خواهد داد و همچنین از همه موارد مهم تر اینکه ممکن است دچار سانحه و یا حتی بروز یک فاجعه نیز شود. از این رو ضرورت سرویس و نگهداری آسانسور از اهمیت بالایی برخوردار است. تعریف سرویس و نگهداری آسانسور ، یعنی بررسی کیفیت و عملکرد قطعات آسانسور و عیب یابی و همچنین رفع عیب و یا تعویض قطعات در هنگام ضرورت.
چرا آسانسور دچار نقص می شود؟
به طورکلی برای اینکه یک آسانسور دچار مشکل نشود ، نصب و راه اندازی آن ، باید توسط یک مهندس و متخصص کاربلد اتفاق بیفتد که موارد زیر را به طور تخصصی رعایت کند.مواردی که از اصول فنی راه اندازی آسانسور ها محسوب می شوند:
• اندازه ظرفیت کابین آسانسور در هنگام استفاده
• بررسی میزان سرعت آسانسور
• تخمین میزان ارتفاع
• سیستم برق آسانسور و ولتاژ مورد نیاز برای آن
• مکان نصب آسانسورها ذکر این نکته ضروری است که اگر روند سرویس آسانسور به موقع انجام شود،قطعا علاوه بر اینکه متوجه خطری نخواهیم بود بلکه ، حتی نیاز به تعویض قطعات و تحمل هزینه های سنگین تر نیز نخواهیم شد.
مواردی که سبب بروز مشکل در آسانسور می شوند:
• تغییرات ولتاژی در جریان برق که سبب خرابی و یا از کار افتادگی قسمت هایی از آسانسور می شود.
• عدم توجه به ظرفیت نهایی آسانسور مثلا استفاده در اسباب کشی ها،ضربه زدن به در و کابین ،دستکاری غیر اصولی و…
• مشکلات در سیستم مکانیکی و الکترونیکی آسانسور
در هنگام سرویس آسانسور چه اتفاقاتی می افتد؟
در هنگام سرویس آسانسور چه اتفاقاتی می افتد؟
اگر سرویس آسانسور منزل خود را به صورت دائمی و ماهیانه انجام دهید ، شرکت مربوطه تعمیرکار آسانسور را به منزل شما فرستاده و او هم تمامی قطعات مکانیکی و الکترونیکی آسانسور را مورد بازدید قرار می دهد. اگر قطعات خراب شده و مشکلی داشته باشند بعد از اطلاع رسانی به شما و پذیرش شما. اقدام به تعویض یا در صورت امکان ، تعمیر آن قطعه کرده و یا برخی قطعات که احتیاج به نظافت و یا روغن کاری داشته باشند را، تمیز و نظافت کرده و به این ترتیب از آسیب رسیدن ها و خرابی های بعدی ، جلوگیری به عمل آمده و طول عمر آسانسور شما بیشتر خواهد شد. به خاطر داشته باشید که سرویس آسانسور به صورت دائم و ماهیانه نوعی پیشگیری از بروز مشکلات جدی است و مسلما پیشگیری همیشه بهتر از درمان خواهد بود. در ضمن حتما در مورد سرویس آسانسور خود با شرکت های معتبر و یا نمایندگی ها ، قرارداد ببندید و کار را به افرادسود جویی که هیچ تخصصی در این زمینه ندارند ، نسپارید. چون علاوه بر اینکه مشکلی از آسانسور شما قریب به یقین حل نمی کنند بلکه ممکن است با عدم آگاهی کافی،مشکلی هم به مشکلات قبلی اضافه کنند. همه ی ما می دانیم که امروزه آسانسور یکی از مهمترین وسیله جابجایی در ساختمان هاست.و استفاده از آسانسور جابجایی را برای افراد خیلی آسان تر کرده است.آسانسور در همه مکان ها اعم از منزل و محیط کار و فضاهای تجاری کاربرد دارد.آسانسور یک اختراع فوق العاده برای جابجایی افراد از جایی به جای دیگر است. ولی باید در نظر داشته باشید که آسانسور هم مثل تمامی لوازم کامپیوتری و موتوری نیاز به تعمیر دارد و همینجاست که شما به یک شرکت فوق العاده جهت ارائه خدمات نیاز دارید. مثل همه ی تجهیزات مدرن آسانسور ها هم رو به پیشرفت هستند . و همه ی آسانسور ها در طول زمان استفاده به تعمیر و نگهداری نیاز دارند. آسانسور وقتی که خراب می شود موجب خوردگی و پوسیدگی می شود و این عوامل باعث از کار افتادن آسانسور می شود. پیامدهای استفاده نکردن از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور آیا شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که تنها در زمان نیاز، آسانسور خود را تعمیر می‌کنید و تصور می کنید پرداخت نکردن حق سرویس بصورت ماهیانه کار به‌صرفه‌ای است؟ برای اینگونه افراد باید بگوییم که اگرچه استفاده نکردن از خدمات سرویس و نگهداری آسانسور ظاهرا باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های ماهانه ساختمان می‌گردد اما باید بدانید که در صورت خرابی آسانسور و نیاز به تعمیر آن، باید هزینه‌ای بیشتر از چندین ماه سرویس را برای عیب‌یابی به سرویسکار پرداخت کنید، زیرا به دلیل خرابی‌های پی‌درپی، امکان آسیب‌دیدگی‌های ناگهانی و طولانی در آسانسور وجود دارد. قطعا هیچ‌کسی نمی‌خواهد که یک روز در آسانسور گیر بیفتد و غافلگیر شود، بنابراین سرویس ماهیانه با هزینه‌ای کم می‌تواند بروز اینگونه مشکلات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. خرابی آسانسور به دلیل عدم سرویس و نگهداری آسانسور عدم سرویس مرتب آسانسور می‌تواند باعث خرابی این وسیله مکانیکی پرمصرف گردد. گاهی اوقات با صرف وقت و هزینه‌ای بسیار کم می‌توان نقص در یک قسمت کوچک از آسانسور را برطرف کرد که این موضوع تنها با بررسی ماهیانه امکان‌پذیر است. در غیر این صورت نقص یک قسمت کوچک خرابی‌هایی را در قسمت‌های اساسی آسانسور باعث می‌شود که برای رفع آن باید هزینه‌ای چند برابر را متحمل شد. در واقع عدم سرویس آسانسور بصورت دوره‌ای و منظم باعث خرابی قطعات اساسی شده و معمولا هزینه‌ای که برای تعمیر و جایگزینی این قطعات صرف می‌شود بیشتر از هزینه سرویس دوره‌ای خواهد بود.
  نکات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور
نکات مربوط به سرویس و نگهداری آسانسور
• سرویس آسانسور در فواصل زمانی مشخص
• استهلاک کمتر قطعات آسانسور
• بازسازی و تعویض قطعات در فاصله زمانی بیشتر
• استفاده از بیمه استفاده کنندگان آسانسور در هنگام بروز حادثه
• عدم توقف اضطراری آسانسور به علت خرابی
• رفع خرابی آسانسور به صورت رایگان
• امنیت و راحتی استفاده کنندگان از آسانسور
آیتم هایی که مورد ارزیابی قرار میگیرند
1. موتورخانه
2. چاه آسانسور
3. درب های طبقاتی(لولایی و اتوماتیک)
4. کابین طبقات ( کابین آسانسور )
نحوه آیتم های مورد ارزیابی
موتورخانه:
یکی از آیتم هایی که باید به شکل خیلی دقیق مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد موتورخانه میباشد .در موتورخانه بایدخود موتور سیم بکسل های متصل به آن تابلو آسانسور و هرآنچیزی که مربوط به آسانسور میباشد مورد ارزیابی و بررسی قرار گیرد.
چاه آسانسور :
چاه آسانسور باید از جهت تمییز بودن مورد ارزیابی قرار گیرد و چاه یا چاله آسانسور همیشه باید تمییز باشد تا به حرکت آسانسور آسیب وارد نشود.
درب های طبقاتی:
در سرویس و نگهداری آسانسور درب های طبقات همگی باید چک شود تا از راحت باز شدن و درست کار کردن درب ها اطمینان حاصل کرد.
کابین آسانسور:
یکی از مهمترین بخش ها در ارزیابی و چک کردن آسانسور کابین آن میباشد . کابین ها باید از جهت سالم بودن پنل شستی داخلی و شستی های و همچنین سالم بودن راه های ارتباطی با بیرون مورد بررسی قرار گیرد.
مزایای سرویس و نگهداری آسانسور
مزایای سرویس و نگهداری آسانسور
سرویس و نگهداری آسانسور را از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی نیز می توان بررسی نمود. بطور کلی بدیهی است اگر قطعه یا قطعاتی در شرف خرابی یا آستانه فرسودگی قرار بگیرند در صورتیکه به موقع تعویض یا تعمیر نگردند احتمالا باعث اختلال در عملکرد قطعات دیگر نیز خواهند بود، و یا ممکن است خرابی آنها صدمات جبران ناپذیری به کل سیستم وارد نماید. حتی وقوع خطرات جانی در بدترین حالت ممکن است. فرض کنید طنابهای فولادی (wire ropes) آسانسور یا همان سیم بکسل آسانسور در آستانه فرسودگی قرار گرفته است . این فرسودگی و یا خوردگی سیم بکسلها باعث خوردگی فلکه های کششی موتور و هرزگرد می شود بنابراین فلکه های کششی نیز در معرض فرسودگی قرار میگیرند و در حالتیکه ترمز ایمنی آسانسور (پاراشوت) فعال و تنظیم نباشد پارگی سیم بکسل باعث سقوط آسانسور شده و منجر به آسیب های جبران ناپذیر جانی و مالی خواهد بود. بنابر مطالب فوق از لحاظ توجیه پذیری اقتصادی و از لحاظ ایمنی و منطقی یک آسانسور صرف نظر از نوع و شرکت سازنده میبایست بطور منظم و حداقل ماهانه یک بار توسط شرکتهای دارای صلاحیت، تحت بازرسی منظم قرار گیرد.
سرویس آسانسور دارای مزایای متعددی میباشد که در ادامه سعی میکنیم به برخی از آن ها بپردازیم.
افزایش کارایی آسانسور
سرویس آسانسور به صورت منظم و دوره ای باعث میشود اگر مشکلی قرار باشد برای آسانسور شما پیش بیاید سرویسکاران آسانسور زودتر به این مشکل پی میبرند و زودتر در جهت رفع آن مسئله اقدام میکنند. همین اقدام یکی از کارایی است که سبب افزایش کارایی آسانسور میشود. با توجه به بازدید های ماهانه ای که صورت میگیرد و انجام سرویس به صورت ماهیانه و نگهداری درست آسانسور باعث افزایش کارایی آسانسور و افزایش بهره بری از آن میشود.
افزایش ایمنی آسانسور
یکی از مهمترین مزایای سرویس آسانسور افزایش ایمنی آن است با توجه به تعمیر و نگهداری ماهیانه آسانسور ایمنی آن افزایش پیدا میکند و به بهترین شکل ممکن عمل میکند. آسانسور برای حفظ ایمنی دارای اجزای مختلفی میباشد که باید ماهیانه بررسی شوند و اگر مشکلی در آن ها وجود داشت حتما تعمیر و یا تعویض شوند مانند ترمزها که یکی از مهمترین قطعات آسانسور هستند که باید مورد بررسی قرار گیرند. یکی دیگر از عوامل در ایمنی آسانسور سیم بکسل های آن میباشد. سیم بکسل ها حتما باید هر ماه مورد بررسی قرار گیرند و زمانی ک کارایی خود را نداشتند باید تعوض آن ها صورت گیرد از نشانه هایی که سیم بکسل میتواند داشته باشد پوسته شدن سیم بکسل میباشد که باید در سرویس ماهیانه آسانسور مورد بررسی قرار گیرد.
حفظ جان سرنشینان
مهمترین کاری که آسانسور باید انجام دهد حفظ جان سرنشینان آن است با سرویس آسانسور به صورت ماهیانه جان سرنشینان آن دستگاه را حفظ کنید تا همسایه ها و سرنشینان با خیالی راحت تردد کنند و مشکلی برایشان پیش نیاید. وقتی تمام المان های آسانسور به صورت ماهیانه بررسی شوند ایمنی آسانسور نیز افزایش پیدا میکند و این امر باعث حفظ جان سرنشینان میشود.
  نکات کلیدی در نگهداری سرویس آسانسور
نکات کلیدی در نگهداری سرویس آسانسور
نگه داشتن آسانسور در شرایط بهینه برای بهره وری در کسب و کار شما و جابجایی افراد به داخل و خارج ساختمان شما ، چه مشتری ، کارمند و چه ساکن باشد ، بسیار مهم است. به دنبال جلوگیری از توقف ناگهانی آسانسور ، ایستادن یا خراب شدن دستگاه آسانسور ساختمان خود هستید؟ برای اطمینان از نگهداری مناسب ، این پنج نکته آسان را دنبال کنید :
یادداشت مشکلات عملیاتی آسانسور
پیگیری اینکه هر چند وقت یکبار آسانسور شما خراب می شود و زمان و نحوه استفاده از آن یک روش مفید برای تشخیص هرگونه مشکل است. با مراجعه به این یادداشت ها سریع تر می توانید به راه حلی برای مشکل پیش آمده دست یابید. همچنین می توانید الگوهای تکراری همچون مشکلاتی که در زمان اوج پیش می آید و صداهای عجیب و غریب که ممکن است در ساعت های مشخصی در طول روز ظاهر می شوند را پیدا کنید.
انجام بازرسی های روزانه
این مورد را با یادداشت های مربوط به بررسی های روزانه آسانسور خود مطابقت دهید و هرگز این کار را فراموش نکنید! هنگام بازرسی آسانسور خود اطمینان حاصل کنید که تمامی قطعات به درستی کار می کنند و حتی کوچکترین تغییرات را در نظر بگیرید.
تعمیر و تعویض تجهیزات از کار افتاده
چراغ ها و لامپ های آسانسور به مرور زمان می سوزند و از بین می روند. از این رو در خدمات سرویس و نگهداری آسانسور این مورد باید در اسرع وقت بررسی شود تا از بروز مشکلات جدی جلوگیری شود.
اقدامات سرویسکار آسانسور:
• بررسی و روغن کاری و تنظیم کردن آسانسور ها بر اساس یک برنامه منظم و سیستماتیک
• تعمیر و تعویض قطعه خراب و پوسیده شده
• آزمایشات ایمنی دوره ای
 سرویس دوره ای آسانسور
سرویس دوره ای آسانسور
تعمیر و نگهداری آسانسور فرآیند بررسی، نگهداری و اطمینان از عملکرد مناسب آسانسور است. این فرایند شامل کمک به شناسایی آسیب‌های اولیه و مشکلات فنی داخل آسانسور و ارائه سریع‌ترین اقدامات اصلاحی برای آن است. در زمینه سرویس و نگهداری دوره‌ای آسانسور نباید کوتاهی شود و ایمنی کاربران را به خطر نیاندازید و از خطرات ناگوار جلوگیری کنید. سرویس دوره ای آسانسور فقط باید توسط تکنسین‌های آموزش دیده و متخصص شرکت آسانسور شما انجام شود. به هیچ وجه شخصا نسبت به سرویس و نگهداری آسانسور اقدام نکنید زیرا علاوه بر خطر جانی، ممکن است به آسنسور آسیب رسانده و هزینه چندین برابری را برای خود رقم بزنید.
سرویس ماهانه آسانسور
سرویس و نگهداری آسانسور به طور معمول باید بصورت ماهیانه انجام شود. سرویس ماهانه آسانسور این اطمینان را به شما می‌دهد که دستگاه شما در بهترین حالت خود در حال کار کردن است و خطری سرنشینان را تهدید نمی‌کند. با این حال با توجه به نوع کاربری و طول عمر دستگاه، می‌توان سرویس و نگهداری آسانسور را دو ماه یکبار و گاهی 3 ماه یکبار هم انجام داد. البته بسیاری از افراد سرویس دوره ای آسانسور خود را هر 6 ماه یکبار و گاهی یکسال یکبار انجام می‌دهند که به نظر ما اشتباه است. ق
وانین سرویس و نگهداری آسانسور
بسته به طول عمر آسانسور و دفعات استفاده، زمان های نگهداری و سرویس مختلفی وجود خواهد داشت.
• عمر آسانسور
در سال اول، آسانسور را باید ماهی یک بار سرویس و نگهداری کنید تا اطمینان حاصل شود که دستگاه به خوبی کار می‌کند. پس از اولین سال استفاده، برای کارکرد آسانسور تا 10 سال، پیشنهاد معقول تعمیر و نگهداری آسانسور هر دو ماه یکبار است. اگر آسانسور بیش از ده سال مورد استفاده قرار گرفته باشد، برای اطمینان از ایمن بودن آن باید ماهی یک بار آن را سرویس کرد.
• تعداد دفعات استفاده
برای کاربری‌های عمومی و تجاری آسانسورهایی که از یک تا ده سال طول عمر دارند، مدت زمان معقول نگهداری هر دو ماه یکبار می‌باشد. آسانسور‌های تجاری در مراکز خرید، ساختمان‌های عمومی و ادارات به طور مداوم و فشار زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرند. بهترین زمان نگهداری برای اطمینان از اینکه آسانسور همیشه پایدار و ایمن کار می‌کند، یک بار در ماه است. علاوه بر تعمیر و نگهداری آسانسور، هیئت مدیره ساختمان یا مالک نیاز به بررسی صدا و نوع حرکت آسانسور هنگام تردد است تا اگر موردی مشاهده کرد در سریعترین زمان نسبت به سرویس و نگهداری آسانسور اقدام شود.
بازرسی
کارهایی که در خصوص سرویس و نگهداری انجام می گیرد عبارت است از، ابتدا باید از آسانسور بازرسی به عمل آید که معلوم می شود که به تعمیرات و سرویس نیاز دارد. و در مرحله بعد در صورتی که نیاز به سرویس تشخیص داده شود توسط سرویسکار آسانسور این کار انجام داده می شود. سرویس باید ماهیانه یک بار و برای قسمت های الکتریکی و مکانیکی انجام شود. اما تعمیرات به دو صورت انجام می شود، اول تعمیراتی که هنوز آسانسور خراب نشده و برای این است که خرابی سیستم عقب بیفتد و تعمیراتی که دستگاه نمی تواند کار کند و برای این است که دوباره راه اندازی شود. این تعمییرات ممکن است در محل قطعه تعمییر شود و یا ممکن است با قطعه ای نو وجدید تعویض شود. پس از اتمام مراحل سرویس توسط سرویس کار یک نسخه شامل تاریخ و ساعت شروع عملیات و پایان آن تهیه و به امضا سرویس کار می رسد و به مسئول آن ساختمان تحویل داده می شود. بازرسی باید براساس استانداردهای جهانی و استاندارد ملی ایران صورت گیرد و مواردی مانند سیستم تعلیق کابین و تعادل مسیر حرکت کابین، سیستم ایمنی و الکتریکی و مکانیکی، بررسی عملکرد قفل ها و درب ها و ترمز ایمنی و ضربه گیر ها بازرسی می شود.
سرویس آسانسور شامل چیست؟
سرویس آسانسور شامل چیست؟
سرویس و نگهداری آسانسور شامل بررسی برخی از موارد زیر است:
عملکرد دستگاه در موتورخانه
• وضعیت عمومی سلامت قطعات اصلی
• وضعیت قرقره و کابل فولادی
• ترمز آسانسور، رله‌ها و...
موتور گیربکس آسانسور
از آنجایی که موتور آسانسور بار کل کابین را تحمل می‌کند، بررسی عواملی مانند:
• کیفیت و سطح روغن در موتور
• سیستم فرمان
• سرعت موتور
• ظرفیت تحمل بار
بررسی چاه آسانسور
• بررسی ریل‌ها
• اتصال ریل به براکت، براکت به دیوار، اتصالات
سیستم اتصال کابین
• سقف کابین، وزنه‌های تعادل
• گیره سیم بکسل
• هواکش‌ها
• آسانسور‌های کششی روملس، کیفیت ریل روغنی وزن تعادل کابین
• کشش کابل
سیستم روشنایی و تماس اضطراری در کابین
• سیستم روشنایی در کابین همیشه تضمین می‌کند که نور مداوم کافی برای کاربران فراهم کند.
• بررسی سلامت زنگ هشدار و اینترکام
• بررسی شیار‌های راهنمای درب کابین و فاصله درب‌ها
کیفیت عملکرد سیستم درب
برای اطمینان از ایمنی کاربر، وارد زیر باید به طور منظم بررسی شود:
• پنل شستی
• درب‌
• قفل درب
حرکت آسانسور
• کیفیت عملیاتی سیستم آسانسور
• کیفیت سیستم نجات
• سرعت توقف و حرکت آسانسور
هزینه سرویس دوره ای آسانسور
آسانسور‌ها سیستم‌های پیچیده‌ای هستند که هزاران قطعه متحرک دارند. برای حفظ کارکرد بدون مشکل این قطعات لازم است تا سرویس ماهانه آسانسور را انجام دهید. هزینه سرویس دوره ای آسانسور مستقیما به شرکت آسانسور شما بستگی دارد که به طور معمول یک هزینه مشخص به ازای هر توقف است. به دلیل نوسانات شدید قیمت، شما میتوانید در هر زمان با پشتیبانی شرکت الماس آسانسور تماس بگیرید تا از هزینه سرویس دوره ای آسانسور مطلع شوید. تعمیر قطعات آسانسور ممکن است بسیار پر هزینه باشد لذا با قرارداد سرویس دوره ای آسانسور می‌توانید از پرداخت هزینه‌های گزاف در آینده جلوگیری کنید. در بیشتر موارد، داشتن تکنسین‌های دارای گواهینامه خصوصی برای ساختمان به عنوان کارمندان تمام وقت از منظر هزینه امکان‌پذیر نیست. به همین دلیل است که تعمیر و نگهداری آسانسور اغلب به شرکت‌های خدماتی که در تعمیر و نگهداری آسانسور تخصص دارند واگذار می‌شود.
 اقدمات لازم در خدمات آسانسور
اقدمات لازم در خدمات آسانسور
خدمات آسانسور شامل اقدامات و خدمات متنوعی هستند که به منظور ایمنی، کارکرد بهینه، و تعمیر و نگهداری منظم آسانسور انجام می‌شوند. این خدمات جانبی برای افزایش عمر مفید و کارایی آسانسور بسیار مهم هستند. مواردی که شامل خدمات آسانسور شرکت الماس آسانسور می‌شود عبارتند از:
1. سرویس و نگهداری دوره‌ای:
این شامل بررسی‌های منظم برای اطمینان از کارکرد صحیح و ایمنی آسانسور می‌شود. سرویس و نگهداری دوره‌ای شامل چک کردن سیستم‌های الکتریکی، مکانیکی و الکترونیکی آسانسور می‌باشد.
2. بازرسی فنی:
برای اطمینان از ایمنی آسانسور، بازرسی‌های فنی دوره‌ای و منظم بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی انجام می‌شود.
3. تعویض قطعات:
برخی قطعات آسانسور ممکن است به مرور زمان خراب شوند یا به تعمیر نیاز داشته باشند. تعویض و تعمیر این قطعات شامل قطعات مکانیکی مانند کابین، درب‌ها، سیم بکسل‌ها و قطعات الکتریکی مانند سنسورها و کنترلر‌ها می‌شود.
4. به‌روزرسانی و ارتقا:
در صورت نیاز، سیستم‌های قدیمی‌تر آسانسور به سیستم‌های مدرن‌تر و ایمن‌تر ارتقا خواهند یافت.
5. آموزش و تربیت پرسنل:
ارائه آموزش به پرسنل فعال در صنعت آسانسور باجدیدترین متد و تکنولوژی روز در تمامی زمینه‌های صنعت آسانسور.
6. خدمات اضطراری:
ارائه خدمات تعمیرات فوری و اضطراری در صورت بروز مشکلات ناگهانی یا ایجاد وضعیت‌های اضطراری مانند توقف کابین.
7. تست و آزمایشات:
انجام تست‌های عملکردی و ایمنی منظم برای اطمینان از کارکرد صحیح آسانسور.
8. مشاوره فنی:
ارائه مشاوره به مالکان ساختمان در مورد بهبود کارایی و ایمنی آسانسور و انتخاب سیستم‌های مناسب توسط کارشناسان اسانسور.
تمامی این خدمات با هدف اطمینان از عملکرد صحیح و ایمنی آسانسور ارائه می‌شوند و نقش مهمی در حفظ عمر مفید و کارایی آسانسور ایفا می‌کنند.
 قسمتهای مهم در تعمیر و نگهداری آسانسور
قسمتهای مهم در تعمیر و نگهداری آسانسور
آسانسور یک دستگاه پیچیده است که از تعداد زیادی قطعات و سیستم‌های مختلف تشکیل شده است. همگی این بخش‌ها نیاز به تعمیر و نگهداری دارند تا ایمنی و کارکرد بهینه آسانسور تضمین شود. برخی از بخش‌های اصلی که هنگام تعمیر و نگهداری آسانسور به انها توجه خواهیم کرد عبارتند از:
قطعات مکانیکی:
• کابین آسانسور: کنترل پله‌ها، درب‌ها، سیم بکسل‌ها و سیستم‌های حرکتی کابین.
• موتور برقی: موتورها نیاز به تعمیر و نگهداری دوره‌ای دارند.
• سیستم تعادل: بخش‌های تعادل آسانسور باید در وضعیت مناسب باشند.
قطعات الکتریکی:
• سیستم کنترل: کنترلرهای الکترونیکی باید تعمیر و نگهداری شوند.
• سنسورها: سنسورهای ایمنی و سنسورهای تشخیصی باید با دقت بررسی شوند.
• سیم‌کشی: اتصالات الکتریکی و سیم‌کشی باید در وضعیت عالی باشند.
قطعات هیدرولیک:
• واحد هیدرولیک: سیستم هیدرولیک برای آسانسورهای هیدرولیکی نیاز به تعمیر و نگهداری دوره‌ای دارد.
سیستم ایمنی:
• موارد ایمنی: اجزای مرتبط با ایمنی مانند دکل‌های ایمنی، فشارسنج‌ها، و دستگاه‌های مربتط با ایمنی آسانسور باید با دقت بررسی شوند.
بخش‌های کنترلی و الکترونیکی:
• سیستم کنترل و میکروکنترلرها: نرم‌افزارهای کنترلی نیاز به بروزرسانی دوره‌ای دارند.
• صفحه نمایش و کنترل: کلیدها، دکمه‌ها و نمایشگرها باید در وضعیت عالی باشند.
درب‌ها و قفسه‌ها:
• درب‌ها: درب‌های کابین و درب‌های سرپوش آسانسور باید در وضعیت مناسب باشند.
• آهنکشی آسانسور: ساختار آهنکشی باید به طور دوره‌ای بررسی شوند.
سیستم هوش مصنوعی و اتوماسیون:
• سیستم‌های مرتبط با هوش مصنوعی و اتوماسیون: اگر آسانسور دارای این نوع سیستم‌ها است، آنها نیاز به بروزرسانی و نگهداری دوره‌ای دارند.
سیستم اضطراری:
• سیستم‌های اضطراری: ایمنی آسانسور در مواقع اضطراری بسیار حائز اهمیت است و نیاز به بررسی و تعمیر دوره‌ای دارد.
سیستم نورپردازی و صدا:
• نورپردازی و صدا: سیستم‌های روشنایی و سیستم صوتی در کابین نیاز به تعمیرات دوره‌ای دارند.
بخش‌های متبط با زیبایی و تزئینی:
• بخش‌های زیبایی کابین ممکن است به مرور زمان نیاز به تعمیرات جزئی و پاکسازی داشته باشند.
هنگام تعمیر و نگهداری آسانسور باید به موارد محیطی خاص مانند شرایط آب و هوایی و محل نصب آسانسور هم توجه کرد. بهتر است خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور شما را یک شرکت معتبر و با تجربه انجام دهد تا خسارتی به دستگاه شما وارد نشود.
 تفاوت سرویس و نگهداری آسانسور دوره ای و تعمیر اضطراری آسانسور
تفاوت سرویس و نگهداری آسانسور دوره ای و تعمیر اضطراری آسانسور
در خدمات آسانسور، سرویس و نگهداری آسانسور بطور دوره‌ای با اصطلاح PM و تعمیر آسانسور با اصطلاح EM از هم تفکیک می‌شوند.
سرویس آسانسور PM
طبق قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور، شرکت آسانسور طرف قرارداد تعهد دارد تا بصورت ماهیانه، سرویسکار آسانسور مجاز و کارآزموده‌ای را به منظور سرویس ماهانه آسانسور به محل طرف قرارداد اعزام کند. وظیفه این سرویسکار بازرسی تمام قطعات آسانسور، برطرف کردن مشکلات جزئی، نظافت آسانسور از نظر صنعتی و تعمیر یا تعویض قطعات قبل از بروز خرابی جدی می‌باشد. موارد گفته شده پس از موافقت مدیر ساختمان انجام می‌شود و تاثیر بسزایی در جلوگیری از صدمه دیدن سایر قطعات دارد که در نهایت باعث طولانی شدن عمر آسانسور خواهد شد.
تعمیر آسانسور EM
در صورت خرابی آسانسور و نداشتن قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور، می‌بایست با یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه آسانسور تماس گرفت و یا از یک سرویسکار برای تعمیر آسانسور کمک گرفت. تماس با سرویسکارهای منفرد به علت نداشتن اطلاعات کافی در مورد سوابق آن‌ها توصیه نمی‌شود. سرویسکار که با نشانه‌های خرابی آسانسور آشنایی دارد، رفع خرابی را بصورت موردی انجام می‌دهد. در واقع این موضوع بدون بررسی کامل آسانسور صورت می‌گیرد و تنها مشکل قطعه خراب رفع خواهد شد. این امر باعث می‌شود تا مشکلات احتمالی در سایر قطعات، بررسی و رفع نگردد و این موضوع ممکن است خرابی دوباره آسانسور و یا آسیب رسیدن به سایر قطعات را به همراه داشته باشد.